Alavis Sammy je přípravek pro psy a kočky obsahující kombinaci látek SAM-e a Silybinu – extraktu z ostropestřce mariánského. Obě látky jsou známy pro svůj pozitivní vliv na játra a jejich regeneraci. Játra jsou hlavním a nejdůležitějším orgánem pro metabolismus a detoxikaci organismu.

Plný popis

425

Vrácení a výměna

Bezplatné vrácení zboží.
Výměna / vrácení zboží do 14 dní.

Alavis Sammy je přípravek určený k podpoře regenerace jater u psů i koček. V játrech probíhá metabolismus sacharidů, lipidů, aminokyselin, detoxikace amoniaku, degradace cholesterolu, hemu, dále se v játrech tvoří, degradují a inaktivují hormony, vznikají tu plazmatické proteiny a neméně důležitou funkcí je zásoba energie (lipidů a glykogenu), železa a vitaminů.
Alavis Sammy lze využít také při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček. Mezi kognitivní funkce (rozpoznávací funkce) patří procesy jako jsou učení, paměť nebo rozhodování. Centra pro tyto procesy jsou uložena v různých částech mozku. Poruchy kognitivních funkcí u psů a koček se nejčastěji projevují: zhoršeným rozpoznáváním – nepoznávání členů rodinydezorientací – ztrácení se ve známém prostředí; bezcílná chůze; narážení do překážek zhoršením hygienických návyků – pomočování se domazměnami spánkového cyklu – noční bdění, často spojené s neklidem, vokalizací  a projevy dezorientace. Tyto změny mohou vyústit v tzv. geriatrickou (stařeckou) demenci. Za demenci považujeme stav, kdy je narušení kognitivních (rozpoznávacích) funkcí závažnější, než odpovídá věku a zdravotnímu stavu.
 
Složení:SAM-e (S-adenosyl methionin)  – 200 mgSilybin (extrakt z ostropestřce mariánského)  – 24 mgÚčinná látka SAM-e (S-adenosylmethionin) se přirozeně vyskytuje v tělech živočichů. Vzniká v játrech z aminokyseliny methioninu, kterou psi i kočky přijímají v potravě. Při nedostatečné výživě, onemocnění jater nebo u starých a chronicky nemocných zvířat však nemusí být jeho přísun dostačující.S-adenosylmethionin se v těle účastní celé řady chemických reakcí především prostřednictvím přeměny na glutathion, který se uplatňuje jako významný antioxidant (chrání buňky před oxidačním stresem a volnými kyslíkovými radikály) a pomáhá tak například i při hojení ran.SAM-e obsahuje síru a methylové skupiny. Díky tomu se účastní syntézy neurotransmiterů. Nerotransmitery jsou chemické látky, vznikající v nervovém systému, sloužící k předávání informací mezi nervovými buňkami nebo mezi nervovými a svalovými buňkami. Proto lze látku SAM-e využít při poruchách tzv. kognitivních funkcí u psů a koček.Silybin z ostropestřce mariánského je po dlouhá léta znám a využíván pro jeho hepatoprotektivní účinek, tj. chrání jaterní buňky (hepatocyty). Zabraňuje rozpadu hepatocytů a napomáhá regeneraci poškozené buněčné membrány.Současné užívání látek SAM-e a Silybinu má výrazný pozitivní vliv na regeneraci jater. V poslední době se nalézá význam látky SAM-e i při kognitivních poruchách (demence) geriatrických psů a koček. Se zvyšujícím se věkem těchto zvířat se u nich setkáváme s rozvojem demence a pomocí látky SAM-e je možné tyto změny zmírnit.
 
Pomocné látky:
stearan hořečnatý, modifikovaný škrob a želatina 
 
Upozornění:
Skladujte na suchém a temném místě při pokojové teplotě.
 
Velikost balení:
30 kapslí
 

Parametry

Velikost balení 0 ÷ 200 g
Značka Alavis
Typ doplňku regenerace, hydratace
Vyprodáno
Kočky Vitamíny pro kočky
4701

Hodnocení zákazníků 0

Vitamíny pro kočky

9x9x Blog

#eko #chytrý #caninecouture #zdravý